تعمیر ماشین لباسشویی - پایا خدمات

باما در تماس باشید : 86024034

تعمیر ماشین لباسشویی


شرکت پایا خدمات با جواز کسب و پروانه از اتحادیه تعمیرکاران و با تکنیسین ها مجرب و با تجرب آماده ارائه هرگونه خدمات فنی تعمیرات و لوازم خانگی شما می باشد می توانید تمامی محصولات برند های مختلف را بما بسپارید شرکت پایاخدمات با خدمات یکتا و پشتیبانی عالی تعداد زیادی از محصولات خراب را تعمیر کرده و مدیریت آنها را بعهده گرفته است و از سالهای 1386 تا کنون نصب راه اندازی محصولات زیادی را بعهده گرفته است تا با خیال راحت بتوانید از محصولات مختلف این شرکت ها بدون دقدغه استفاده نمایید پایا خدمات حامی محصولات خانگی شما می باشد

نحوه کارکرد ماشین لباسشویی اتوماتیک

1-       بدنه بیرونی دستگاه - از ورق هاي فلزي انتخاب شده و برای  زیادتر شدن  مقاومتش در برابر زنگ زدگی  ابتدا ضد زنگ و سپس رنگ آميزي مي شود.ساير اجزاء مكانيكي و الكتريكي بعد از آن بروی شاسی سوار می شوند .

2-      مخزن ( چليك ) - جنس اين مخزن  ورق گالوانیزه  لعاب كاري شده است تا در برابر اکسیدشدگی  مصون بماند.چليك یا مخزن وظيفه نگهداري آب را بر عهده داشته و قطعات مانند، هيتر ، صفحه منعكس كننده حرارت هيتر استات در چلیک قرار مي گيرند.خروجي آب پودر به اين مخزن ريخته مي شود و همچنين آب ناشي از شستشوي لباس ها، از اين مخزن بطرف پمپ تخليه جاري مي گردد.

3-       مخزن اصلی ( درام ) - به منظور همچنين حفاظت مخزن در برابر اکسیدشدگی، درام از ورقه هاي استيل ساخته می شود  و به منظور راه يابي آب چلیک به لباس هاي درون اين مخزن ، بدنه مخزن اصلی  داراي سوراخ هايی است. از آنجا كه درام توسط نيروي الكتروموتور چرخش به چپ و راست دارد  تا لباس ها مرتبا" غلطانده شوند، براي جلوگيري از ليز خوردن البسه برآمدگی هایی درون ان نیز وجود دارد

4-       محور درام - ميله اي توپر ، از جنس برنج و يا فلزات ديگر كه از يكسو به مخزن متصل شده و از سوي ديگر به آن پولي بزرگ بسته مي شود . در بعضي از لباسشويي ها محور درام به يك نگهدارنده سه بازو بسته مي شود كه درام به اضلاع آن با پيچ و مهره اتصال مي يابد. اخيرا" لباسشويي هايي طراحي گرديده كه فاقد تسمه پروانه و پولي مي باشد و موتور مستقيما" به محور متصل مي گردد.

5-      ياتاقان محور درام - محور درام را از درون ياتاقان هاي (بلبرينگ ) عبور مي دهند.تعداد بلبرينگ ها در عموم ماشين ها دو عدد است. سپس بلبرينگ ها در محل خود قرار گرفته و زمينه چرخش راحت را براي درام فراهم مي آورند.

6-      پولي بزرگ - اين پولي به محور درام بسته شده و بوسيله تسمه و پولي كوچك، چرخش الكتروموتور را به درام منتقل مي سازد.

7-       كاسه نمد (محافظ ياتاقان ) - به منظور حفاظت در برابر نفوذ رطوبت و آب از كاسه نمد استفاده مي شود . كاسه نمد در ماشين هاي مختلف متفاوت است به همين جهت همواره به هنگام تعويض بلبرينگ نياز است كاسه نمد نيز با مشابه خود تعويض شود.

8-       پولي كوچك - اين پولي بر روي محور الكتروموتور دو دور بسته مي شود و در واقع اختلاف سايز دو پولي بزرگ و كوچك سبب افت دور (سرعت) درام مي باشد.

9-      تسمه - تسمه واسط بين دو پولي است. خراب شدن  تسمه مي تواند صداي ماشين را افزايش دهد. شل بودن باعث اتلاق انرژی  و سفت بودن آن به موتور آسيب مي رساند. روش تنظيم تسمه در لباسشويي همانند تنظيم در كولر آبي است به هنگام تعويض تسمه لازمست،تسمه معيوب را به همراه داشته باشيد تا يقين حاصل شود تسمه جديد، همان سايز تسمه قبلي را داراست.

10-  وزنه سيماني - به منظور ايجاد تعادل چليك به هنگام گردش درام از اين وزنه ها استفاده مي شود.قرار گيري وزنه بر روي چليك در ماشين ها عموميت دارد ولي اضافه نمودن لنگر ها در ماشين ها شرايط خودشان را داراست. وجود وزنه ها در دور تند موتور ضرورت مضاعفي را طلب مي كند.

11-   نگهدارنده فنري و كمك فنر ها - به منظور ايجاد تعادل در  دستگاه به هنگام حركت كردن لباس ها چند فنر ارتباط مكانيكي چليك با شاسي را بر عهده مي گيرند. جهت ايجاد انعطاف بيشتر در حركت چليك معمولا"در زير آن از دو و يا چند كمك فنر نيز استفاده مي شود.

12-   درب – کارکردن آن  جلوگيري از پرتاب لباس به بيرون از ماشين در حال كار می باشد .

13-   قفل درب – باعث بسته ماندن درب در زمان شستشو می گردد .

14-    لاستيك دور درب  و همچنين محيط درب ماشين بتوسط اين لاستيك آب بندي مي شود . در صورت خرابی باید لاستیک تعویض گرد

15-   شيلنگ آب این شیلنگ کارکرد ورود آب به داخل ماشین را دارد

16-  شيلنگ تخليه آب - ا رتفاع شيلنگ تخليه از سطح زمين نبايد از 40 سانتي متر كمتر واز 90 سانتي متر بيشتر باشد. بوسيله اين شيلنگ، آبي كه توسط پمپ تخليه از چليك مكيده شده به فاظلاب ريخته مي شود . همنگونه كه قبلا" نيز ذكر شد

17-   شيلنگ ايمني – این شیلنگ بخار آب هیتر را خارج می کند . هم چنين در صورت استفاده از پودر هاي غير استاندارد،كف زياد توليد شده از اين مجرا خارج خواهد شد. لازم است ذكر گردد كه اكثر سازندگان ماشين ها.

18 - شيلنگ لاستيكي رابط مخزن به فيلتر - اين شيلنگ خرطومي شكل ، تا حدودي فنري است تا بر اثر حركات متعدد چليك آسيب نبيند. اين شيلنگ آب كثيف را از مخزن فرعي به فيلتر پمپ تخليه منتقل مي كند ودر قسمت تحتاني مخزن قرار دارد.

19 - فيلتر پمپ تخليه - از آن جا كه ممكن است نخ و كرك لباس هاي شسته شده و همچنين خروج اشيايي مانند ميخ،سكه و ...از جيب لباس ها ، به پروانه واتر پمپ آسيب رساند، ضروريست قبل از زسيدن آب به پروانه، فيلتري وجود داشته باشد. به علل گفته شده،ضروريست در فواصل زماني معيين از محل استقرارش خارج و پس از شستشو در جاي خود قرار گيرد.

20 - محفظه پودر يا جاپودري - جاپودري در ماشين ها ي مختلف داراي خانه هاي متعددي است در بعضي ماشين ها جاپودري با سه قسمت تفكيك شده از يكديگر جهت ريختن پودر و در بعضي ماشين ها علاوه بر سه قسمت مذكور ، قسمت مخصوصي كه به يك شير الكتريكي مجزا متصل است جهت ريختن نيل و غيره تعبيه شده است. مقدار پودر خانه هايي كه مي بايست در آن ها پودر ريخته شود در برنامه هاي مختلف بر اساس دفترچه راهنما، انتخاب مي شود. 

سرويس و نگهداري ماشين لباسشويي:

1- ماشین باید تراز شود .

2- لباسشویی در معرض افتاب قرار نگیرد

3- لباسشويي را طوري نصب كنيد كه از سطج ديوار بيش از 5 سانتيمتر فاصله داشته باشد.

4- پیچ ولوم تایمر را برعکس نچرخانید .

5- زماني كه ماشين كار مي كند و تايمر طبق برنامه زمان بندي شده خود عمل مي كند ، ولوم تايمر را تغيير ندهيد زيرا پلاتين هاي جريان دار ضمن قطع شدن جرقه مي زند كه قسمت گردان كليد برنامه را خال مي اندازد.

6- از پودر با کف زیاد استفاده نکنید .

7- از پودر با كف كنترل شده استفاده نماييد.

8- قبل از توقف كامل مخزن شستشو درب لباسشويي را باز نكنيد.

9- هنگام تغيير برنامه ماشين ، ابتدا ماشين را خاموش سپس اقدام به تغيير برنامه نماييد.

10- هنگامي كه ماشين خاموش است فلكه شير تغذيه را ببنديد.

11- بعد از شستشو توسط پارچه نرم آب باقيمانده در لاستيك دور درب را تخليه و سپس آن را خشگ نماييد.

12- سیم اتصال به زمین را درست متصل کنید

13- لباس هاي پاره شده را قبل از شستشو بدوزيد.

14-. هر چند وقت يكبار برنامه كامل شستشو را بدون ريختن لباس در ماشين با استفاده از يك ماده حلال كلسيم انجام دهيد تا رسوبات ماشين پاك شود

15- لباس ها را از نظر عدم وجود اشياء فلزي نظير سوزن ، سكه،كليد و غيره مورد باز رسي قرار دهيد.

16- مطمئن شويد كه ماشين لباسشويي به برق متصل است

17- لباس هايي كه لب دوزي نشده اند يا پارچه هاي رشته رشته شده را با ماشين لباسشويي نشوييد.

18-. به اندازه در ماشین لباس بریزید .

19- از اتصال درست شیر آب مطئمن شوید .

20- مطمئن شويد لوله تخليه يا شيلنگ خروجي وصل بوده و مسير خروج آب مسدود نباشد.

21-. دكمه هاي شل شده لباس را محكم كرده و زيپ هاي باز را ببنديد

22- تكه هاي كوچك نظير روسري ، جوراب و غيره را داخل كيسه توري قرار داده يا درون لباس هاي بزرگ گذاشته داخل ماشين لباسشويي بگذاريد. و لباس ها را آزاد و بدون تا خوردن داخل ماشين قرارندهيد.

23- هنگام تعمير لباسشويي وقتي آب داخل مخزن نيست نگذاريد هيتر وصل شود.

24-. هنگام شستشوي لباس ها به بر چسب آن ها توجه شود و ترموستات را در درجه مناسب تنظيم كنيد

25- بعد از هر شستشو درب ماشين را باز بگذاريد تا هواي تازه داخل ماشين گردش نمايد.

26-. درب لباسشويي كاملا" بسته باشد

27- هر چند وقت يكبار محفظه جاپودري را در آورده و آن را تميز نماييد.

28- هر چند وقت يكبار فيلتر مكانيكي جلوي لباسشويي را باز كرده و كرك و قطعات كوچك را كه از لباس هاي شسته شده باقي مانده خارج كنيد.

29- براي دو شستشوي كامل متوالي حد اقل يك ساعت فاصله قرار دهيد.

30- از مخفي كردن اشياء در داخل لباسشويي جدا" خود داري كنيد.

31- هنگام شستشو لباس ها را با توجه به نوع پارچه ، رنگ و ميزان چرك بودن داخل ماشين قرار دهيد.

32-. هنگام باز كردن شير الكتريكي اطمينان حاصل كنيد كه فلكه شير آب تغذيه بسته است

33- پودر مناسب در محفظه هاي مختلف لباسشويي بريزيد ..

تعمیرگاه مرکزی ماشین  لباسشویی و ظرفشویی آاگ(AEG).بدون تعطیلی ، تعمیر و نگهداری لوازم خانگی آاگ با ،قطعات اورجینال،وبیست و چهار  ماه ضمانت کتبی. در هنگام نصب دستگاه شما لطفا از طریق شماره تماس های ذکر شده در قسمت تماس با ما و یا پایین صفحه یا منوی بالای صفحه با ما تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت خدمات نوین را تجربه نمایید..

روش تراز کردن ماشین لباسشویی  

 

 

لرزش و حرکت زیاد دستگااه در زمان چرخش(خشک شدن البسه) از اثرات عدم تراز دستگاه میباشد

شما میتوانید با استفاده از یک آچارمخصوص (آچار مخصوص پایه های لباسشویی)مهره پایه را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و شل نمایید. با چرخاندن پایه دستگاه نسبت به تغییرارتفاعآن اقدام نمایید

احتیاط: مهره های قفل شوی هر چهار پایه دستگاه را تا حد بدنه محکم کنید .

 

توضیحات فنی  

 

 

آب های استفاده شده که از لوله خارج می شوند دارای سختی و زنگ می باشند که به ماشین لباسشویی صدمه می زنند

اگر مشاهده کرده باشید درون ماشین لباسشویی ممکن است گل و لای و قارچ باشد

جهت پیشگیری باید از جرم گیرهای مخصوص استفاده نمایید

جرم گیرهای مخصوص لباسشویی های AEG وBOSCH در شرکت پایاخدمات موجود میباشدکافیست با یک تلفن این محصول را در درب منزل خود از ما تحویل بگیرید.       این عملیات راچنانچه دستگاه خود را تازه خریداری کرده اید هر دوماه یکبار انجام دهید در غیر اینصورت ماهی یکبار تکرار نمایید

 

 

طرز استفاده: یک بسته (که حاوی 50 گرم ) جرم گیر را در مخزن اصلی جاپودری ریخته و برنامه لباسشویی را روی پروگرام نخی وکتان قراردهید وبا دمای 60 درجه سانتی گراد بدون لباس روشن نمایید.

 

 

 

تاریخچه ماشین  لباسشویی

 

 

نخستین نوع ماشین لباسشویی در سال ۱۷۹۷ اختراع شد و آن تخته شستشو بود، اما در سال ۱۸۷۴ ویلیام بلک استون، بازرگان و تولیدکننده ذرت اهل ایندیانا، برای همسرش یک هدیه تولد ساخت که ماشینی بود که کثیفی ها را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد. این دستگاه شامل یک تغار چوبی بود که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آن ها را جلو و عقب می برد. در سال ۱۹۰۰ میخ های فلزی جایگزین میخ های چوبی شدند. در ۱۹۰۶ موتور الکتریکی برای نخستین بار در این وسیله به کار گرفته شد. در ۱۹۰۷ نخستین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت. در ۱۹۲۲ شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که، به جای کشیدن لباس ها در آب، آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز

می کرد