تعمیر صفحه گاز - پایا خدمات

باما در تماس باشید : 86024034

تعمیر صفحه گاز

گازها در هر انواعی که باشند ، بین یک تا شش شعله دارند. هرچه تعداد شعله های آن ها بیشتر باشد، از نظر اندازه بزرگ تر بوده و فضای بیشتری را در آشپزخانه شما اشغال می کنند. سر شعله های آن ها نیز معمولاٌ در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک وجود دارد که متناسب با اندازه ظروف آشپزی و حجم غذا، می توان به دلخواه از هریک استفاده نمود. کیفیت و مواد بکار رفته در سر شعله ها بسیار اهمیت دارد زیرا تمام متعلقات حساس اجاق ، در زیر همین قسمت تعبیه می شوند.

صفحات روی سرشعله ها:

این صفحاتکه غالباً از جنس چدن ساخته می شوند ، باعث پخش یکسان و یکنواخت حرارت می شوند. برخی صفحات هم از جنس مفتول بسیار محکم هستند که قابلیت تحمل فشار و دمای بالا را دارند.

فندک:

در بسیاری از گازها یک فندک کلی برای تمام شعله ها و فر تعبیه شده است. در بعضی گازهای جدیدتر نیز برای هر شعله، فندک جداگانه ای در کنار آن قرار داده شده است. این ویژگی برای مواقعی که از یک شعله کمتر استفاده می کنید مفید است زیرا سیستم جرقه آن ، کمتر مستهلک می شود.

ترموکوپل:

یکی از مهمترین قمت هایی است که برای بالا رفتن ایمنی اجاق، در نظر گرفته شده است. این ویژگی سبب می شود در صورتی که گاز به دلیل وزش باد، سر رفتن مواد غذایی و … خاموش شود، جریان گاز نیز قطع شده و در فضا منتشر نشود. کیفیت ترموکوپل و میزان حساسیت آن از موارد بسیار مهم در انتخاب گار است.

قفل کودک:

در خانه هایی که کودک بازیگوش دارند ، این ویژگی بسیار پر رنگ و ضروری به نظر می آید . با فعال کردن قفل کودک می توان اطمینان خاطر داشت بچه ها نمی توانند گاز را روشن ، خاموش و یا دستکاری کنند.

تایمر:

برخی اجاق ها و فر ها از این قابلیت برخوردارند . این کلید ها معمولا بر روی صفحه کلید گاز قرار گرفته و می توان با چرخاندن آن و قرار دادن بر روی یک زمان مشخص، تعیین نمود که سر ساعت معینی زنگ بزند.

با استفاده از این قابلیت دیگر نگرانی درباره سوختن یا ته گرفتن غذاها یا خوراکی های داخل فر، وجود ندارد. در برخی گازها بعضی شعله ها هم تایمر داشته و فقط با تنظیم آن روشن می شوند. پس از اینکه تایمر به پایان زمان خود رسید، شعله گاز هم خاموش می شود که این ویژگی علاوه بر راحتی در پخت و پز ، کاهش هزینه های مصرف انرژی را هم به دنبال دارد.

نمایشگر دیجیتالی:

این ویژگی در اجاق های مدرن تعبیه شده که در واقع مکمل تایمر می باشد. بطور کلی وظیفه این نمایشگر ، نشاندادن ساعت یا زمان باقی مانده پخت غذامی باشد.

موتور جوجه گردان:

این موتور داخل محفظه  فر اجاق ها تعبیه شده و می توان با استفاده از آن حتی مرغ کامل را هم به راحتی طبخ و بریان کرد.

محفظه گرمخانه:

وجود چنین محفظه ای در اجاق ها یک ویژگی خوب به حساب می آید . در این محفظه می توان غذاهای پخته شده را تا زمان سرو شدن  گرم نگه داشت.

گریل:

اجاق هایی که مجهز به گریل هستند می توانند بوسیله این قابلیت غذاها را گریل و برشته نمایند.

سیستم خود تمیزکننده حرارتی:

 این سیستم با بالا بردن زیاد دمای داخلی فر، چربی ها و آلودگی ها را به لایه نازکی از خاکستر تبدیل می کند که سپس پاک کردن آن ها با یک دستمال مرطوب بسیار آسان می شود.  امروزه این سیستم ها با عناوین مختلفی مانند خود تمیز کن پیرولیتیک یا کاتالیزوری در بازار وجود دارند که اساس کار همه آن ها همان از بین بردن رسوبات مواد غذایی با استفاده از حرارت بسیار بالا است.

در سیستم های خود تمیزکن کاتالیزوری، رشته های کاتالیزوری آلودگی ها و چربی ها را به خود جذب می کنند. سپس این آلودگی ها با حرارت بسیار بالای ایجاد شده، از این رشته ها جدا می شود و شما قادر خواهید بود تاآنها را بطور کامل از اجاق خود جدا نمائید.

پایه های قابل تنظیم:

 پایه های بعضی از اجاق ها از نظر ارتفاع قابل تنظیم بوده که می توان متناسب با شیب آشپزخانه و قامت خودمان آن ها را تغییر دهیم.

سبدهای قابل جا به جایی:

این ویژگی برای خانه هایی کهمتراژ کمتری دارند بسیار مناسب است . ، در داخل فر بعضی از گازها قسمتی وجود دارد که برای استفاده بهینه از فضا می توان ظروف ادویه، روغن ها و … را داخل آن ها قرار داده و نگهداری کرد تا در مواقعی که برای طبخ غذا به آنها نیاز داریم، مورد استفاده قرار دهیم.

شرکت پایاخدمات با داشتن پرسنلی مجرب و دوره دیده توانایی و تخصص تعمیر و تامین قطعات انواع گازهای مبله و صفحه گازها با برندهای مختلف را دارد لذا با خیالی آسوده تعمیرات و نگهداری این محصولات خود را به ما بسپارید تا با اطمینان کامل جواب اعتماد شما را بدهیم